Dotychczasowe miejsca w których stacjonował Elcamper

null

Nasz Elcamper i oczywiście my mieszkaliśmy już w wielu miejscach na naszej trasie. Wiele z tych miejsc okazały się naprawdę zjawiskowe, a niektóre wręcz epickie!

Co z taką wiedzą i doświadczeniem zrobić mamy? Wspominać i wracać myślami w te miejscówki? Nie! Postanowiliśmy się tym z Wami podzielić! Tak, abyście mogli z łatwością tam trafić, sprawdzić, zobaczyć i poczuć to, co i my czuliśmy!

Więc nie szukajcie wymówek, że nie wiecie gdzie jechać! Już wiecie 😀

 

Pamiętajcie, my ruszyliśmy i stacjonowaliśmy w tych miejscach poza sezonem (koniec września do marca), kamperem, który nie wygląda jak kamper. Bierzcie to pod uwagę.

Jeżeli służby mundurowe będą chciały wlepić wam mandat, to możecie powiedzieć:

„Ej, hola hola piękny Panie! Elcamper tu był i nie płacił, my też nie mamy zamiaru! I co nam zrobisz?”

Dajcie znać później jaki to dało efekt 😀

Poniżej jeszcze niepełna mapa z naszymi dotychczasowymi miejscami – stan na 8.02.2020r.

*Włochy kontynentalne, Sycylia i Sardynia w przygotowaniu. Cierpliwości, będą na 100%

GRECJA

Grecję pokochaliśmy od pierwszego wjechania. Piękne krajobrazy, przemili ludzie, fantastyczne jedzenie, słońca pod dostatkiem i przystępne ceny. To już powinno Was zachęcić do pakowania walizek!

Ale gdzie się zatrzymać na dziko zapytacie? A no właśnie tu!

Lokalizacja 1

Region: Macedonia Wschodnia i Tracja

To pierwsze miejsce w którym nasz Elcamper zatrzymał się na noc. Po długiej i męczącej trasie z Bukaresztu dotarliśmy do Greckiego wybrzeża.

Opis: Stacjonowaliśmy na parkingu przy plaży. Podłoże betonowe przy drodze asfaltowej. Miejsce ciche i spokojne.

Ilość Nocy: 1

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 40.953767, 25.150897

Lokalizacja 2

Region: Epir

Kolejny przystanek na naszej trasie. Mały parking przy punkcie widokowym nad kanionem Vikos, dosłownie 20 metrów od epickiego, zapierającego dech w piersiach widoku. W dzień możecie spotkać tam Vasilego, lokalnego sprzedawcę miodów z piękną wystawką asortymentu na swoim pickup’ie. Koniecznie spróbujcie jego miodów i oczywiście pozdrówcie go od nas! 🙂

Opis: Parking asfaltowy, nieduży, ale da się do niego dojechać bez większych problemów. Droga asfaltowa, kręta, w dobrym stanie.

Ilość Nocy: 2

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.906678, 20.751773

Lokalizacja 3

Region: Epir

Miasto Janina. Nieduże, żywe i zachęcające do spacerów miasto północno – wschodniej Grecji. Warto zatrzymać się tu na kilka nocy, zagłębić się w ciekawą historię miasta i podziwiać jego malownicze położenie.

Opis: Parking przy ulicy, nad samym jeziorem Pamvotida w sąsiedztwie parku. W nocy było cicho i spokojnie.

Ilość Nocy: 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.665253, 20.859777

Zdjęcia miejsca i okolicy:

Lokalizacja: 4

Region: Epir

Mały szutrowy parking przy niewielkiej plaża Amoni beach. Krystaliczna woda, bogactwo morskiego życia, kołyszące się delikatnie jachty w uroczej zatoczce. Brzmi dobrze? O tak! Jest dobrze! Miejsce wręcz epickie! W nocy spokojne i ciche, w dzień czasami przyjeżdżają miejscowi pływać lub snorklować.

Opis: Podłoże żwirowe / szutrowe, twarde. Kilka metrów od asfaltowej, lokalnej drogi. Miejsca nie ma za dużo ale spokojnie można się wygodnie ustawić. UWAGA: dosyć mocny spadek terenu w stronę wody, warto mieć najazdy poziomujące i kliny pod koło dla bezpieczeństwa.

Ilość Nocy: ok 7

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.211697, 20.494902

Lokalizacja: 5

Region: Epir

Nieopodal Amoni beach znajduje się Alonaki beach. Dwa fantastyczne miejsca w odległości 5 minut od siebie? Szaleństwo! Ale tak, to prawda. Miejsce trochę bardziej uczęszczane ale po sezonie i tak bardzo spokojne. Duża, piaszczysta, czysta i słoneczna plaża w zasięgu kilku kroków od waszego kampera. W sezonie jest tam nawet jakiś mały plażowy bar z orzeźwiającymi napojami 😉

Opis: Podłoże ziemne, twarde. Dojazd do miejsca parkingowego drogą asfaltową. Miejsca bardzo dużo, można schować się w cień pod drzewo.

Ilość Nocy: ok 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.206379, 20.505414

Lokalizacja: 6

Region: Epir

Jedno z nielicznych miejsc naszego pomieszkiwania poza wybrzeżem. Przystanęliśmy przy ruinach antycznego miasta zwycięzców, czyli Nikopolis. Warto zwiedzić te ruiny.

Opis: Trawiaste podłoże przy gruntowej drodze. W pobliżu zabudowania i ruiny. Spokojnie, bezpiecznie i bezproblemowo. Nieopodal lokalna droga asfaltowa, mało ruchliwa.

Ilość Nocy: 1

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.206379, 20.505414

Lokalizacja: 7

Region: Epir

Jedno z najbardziej niecodziennych miejsc na naszej elcamperowej mapie. Amvrakikos Wetlands National Park, a bardziej sam cypelek tego parku – miejsce nie z tej ziemi, raj dla ornitologów i obserwatorów przyrody. Widzieliśmy tu flamingi i pelikany. Polecamy!

Opis: Dojazd bardzo dobry, parking szutrowy, utwardzony. Miejsca dużo. Brak cienia.

Ilość Nocy: 2

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.011471, 20.925475

Lokalizacja: 8

Region: Grecja Zachodnia

Oczywiście nad wodą. Lokalizacja bardzo przyjemna, można schronić się w cieniu drzew. Ładna plaża, bardzo blisko Patras.W nocy bardzo ładnie wszystko mruga i świeci po drugiej stronie zatoki. To był nasz przystanek przed przeprawieniem się na półwysep Peloponez.

Opis: Dojazd bardzo dobry, parking szutrowy, utwardzony. Miejsca dużo. Brak cienia.

Ilość Nocy: 2

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 38.350597, 21.702275

Lokalizacja: 9

Region: Grecja Zachodnia / Peloponez

Wielka, długa po horyzont plaża Zacharo. Piękne zachody słońca, potężne fale i miejsca pod dostatkiem dla każdego. My zatrzymaliśmy się przy niewielkiej knajpce, dobre jedzenie, przyzwoite wifi i piękne widoki.

Opis: Dojazd bardzo dobry z asfaltowej drogi, parking szutrowo / piaskowy, twardo. Miejsca dużo. Mało cienia.

Ilość Nocy: 2

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.468421, 21.630327

Lokalizacja: 10

Region: Peloponez

Przepiękna plaża w kształcie greckiej litery omega. Voidokilia beach, bo o niej mowa, to miejsce, które zadowoli nawet najbardziej wybrednych amatorów pływania i plażowania. Kilka kroków od plaży jest duży parking i tu właśnie stacjonowaliśmy.

Opis: Dojazd stosunkowo dobry, droga gruntowa, dosyć wyboista ale przejezdna bez większych problemów. Trudności mogą pojawić się po obfitych opadach. Parking bardzo duży, brak cienia, równy.

Ilość Nocy: 2

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 36.966634, 21.661461

Lokalizacja: 11

Region: Peloponez

Piękne i malownicze miasteczko portowe Pylos. Typowa Grecka architektura, pyszna kawa i oszałamiające zachody słońca. To właśnie Pylos.

Opis: Parking w marinie, duży betonowy teren, łatwy dojazd, bezpieczne parkowanie. Obok bezpłatne WC i kranik z wodą.

Ilość Nocy: 5

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 36.916520, 21.698240

Lokalizacja: 12

Region: Peloponez

Dziki parking nad samą zatoką kilka kilometrów od przepięknego miasteczka Koroni. Dojazd nie był łatwy ale był tego wart. Krystaliczna woda, ciepły piasek i słońce, słońce, słońce. Wieczorem i nocą pięknie oświetlone miasteczko w oddali.

Opis: Dziki parking nad samą wodą. Podłoże piaskowo – gruntowe, dosyć twarde. Można chronić się w cieniu drzewa. UWAGA: Dojazd wymagający, wąska, słabej jakości droga asfaltowa bez możliwości wyminięcia się z pojazdami z naprzeciwka. Drzewa na samym skraju jezdni i wysokie pobocze. Tylko dla odważnych 🙂

Ilość Nocy: 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 36.823540, 21.931404

Lokalizacja: 13

Region: Peloponez

Kalamata! Piękne i pełne życia miasto południowego Peloponez. Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku. Tam zawsze świeci słońce. Wieczory z pięknym widokiem. Polecamy!

Opis: Parking przy samej plaży. Można schronić się w cieniu wielkiego platana. Wjazd za symboliczną opłatą 2 euro. Płaciliśmy tylko raz i mieszkaliśmy tam 4 noce. Bezpiecznie i dosyć cicho w nocy. W pobliżu sklepy, knajpy i kawiarnie. 20 min pieszo do centrum.

Ilość Nocy: 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.024025, 22.117565

Lokalizacja: 14

Region: Peloponez

Z widokiem na Spartę. To chyba najlepiej opisujące słowa tego miejsca noclegowego. Przy małej, greckiej cerkwi, w cieniu drzew, cisza i spokój. Piękny widok na miasto w dzień, a szczególnie w nocy. Dobre miejsce na trekking czy rowery górskie.

Opis: Betonowy parking przy małej greckiej świątyni. Równo, cicho i spokojnie. Dojazd dosyć dobry, betonową, dziurawą drogą. Spore podjazdy i zjazdy i zakręty. Wąsko.

Ilość Nocy: 1

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.071454, 22.453488

Lokalizacja: 15

Region: Peloponez

Duży, gruntowy parking nieopodal pięknego, portowego miasteczka Paralio Astras. Duża, czysta plaża i piękne widoki.

Opis: Podłoże żwirowo – gruntowe, twarde, dużo miejsca. Można schronić się w cieniu drzew. Dojazd łatwy.

Ilość Nocy: ok 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.445802, 22.748262

Lokalizacja: 16

Region: Attyka

Nocleg na Akropolu! Taka okazja nie zdarza się codziennie, no chyba że greckim bogom! Duży, bezpłatny parking i 10 min spacerkiem do głównych zabytków Akropolu.

Opis: Poruszanie się dużym samochodem po Ateńskich uliczkach nie jest łatwe, ale dojazd do tego parkingu nie powinien przysporzyć wiele trudu. Sam parking jest duży, ale dosyć mocno nachylony. Da się zaparkować wygodnie i wypoziomować auto, ale rano i za dnia jest tam spory ruch, parkują tam autobusy wycieczkowe i minibusy. Warto przyjechać wcześnie rano lub późnym wieczorem i nocą. Jest większa szansa na dobre miejsce. Stacjonowały tam razem z nami jeszcze 3 kampery.

Ilość Nocy: 6

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.966559, 23.715766

Lokalizacja: 17

Region: Attyka

To nasze drugie miejsce pomieszkiwania w Atenach. Tym razem nad morzem. Duży parking, szału nie ma ale było bezpiecznie, cicho i za darmo.

Opis: Bardzo duży parking asfaltowy. Dojazd łatwy przez otwarty szlaban (przynajmniej był otwarty jak tam nocowaliśmy). W nocy dosyć cicho i spokojnie. Można schronić się trochę w cieniu drzew.

Ilość Nocy: 1

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.911433, 23.709046

Lokalizacja: 18

Region: Attyka

Bardzo dobrze wspominamy to miejsce. Piękne widoki, bliskość plaży i fajny klimat. Do tego dalej jest to blisko Aten i atrakcji Półwyspu Sunion. Polecamy szczególnie wybrać się na zachód słońca w okolicę Temple of Poseidon Sounion.

Opis: Wyboisty i dziurawy zjazd z asfaltowej drogi. Miejsce postojowe jakieś 20 – 30 metrów od niej, na małym cyplu. Podłoże ziemne, twarde, spokojnie da się bez 4×4. Można znaleźć trochę cienia. 40 min od Aten. Cicho i spokojnie.

Ilość Nocy: 4

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 37.694579, 23.937239

KORFU

Piękna wyspa, wspaniali i gościnni mieszkańcy no i pogoda, której tylko można pozazdrościć. Gdzie zatrzymaliśmy się na Korfu? No właśnie tu:

Lokalizacja: 19

Region: Wyspy Jońskie – Korfu

Odwiedzając Korfu, pewnie dostaniecie się promem w pierwszej kolejności do Miasta Korfu. Tak zrobiliśmy i my. Może i te miejsce noclegowe nie powala, ale było bezpiecznie, w miarę cicho i bardzo blisko do zwiedzania miasta na piechotę.

Opis: Duży, płatny parking. Koszt to ok 4 euro jeżeli opuści się parking do 10 rano, 7 euro za całą dobę. My oczywiście wybieraliśmy opcję za 4 🙂 Dużo nie ma co o tym miejscu pisać, dało by się wjechać nawet tirem.

Ilość Nocy: 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.626069, 19.912744

Lokalizacja: 20

Region: Wyspy Jońskie – Korfu

Mała i malownicza plaża, cień drzew i szum wody. Pięknie się zapowiadało. Niestety nie do końca tak było. Po pierwszej nocy zostaliśmy zauważeni przez lokalną ochronę i wyproszeni z tego miejsca. UWAGA: po drodze do tego miejsca złapaliśmy Albańską sieć! 500 zł do rachunku w 10 minut. Wyłączcie transfer danych na północnym – wschodzie wyspy lub upewnijcie się z jaką siecią łączą się wasze telefony (ustawcie ręcznie sieć WING GR lub VODAFONE GR). Więcej przydatnych informacji o Korfu w naszym wpisie -> TUTAJ 

Opis: Wąski i wymagający dojazd dla większych kamperów. Zakaz kamperowania i to egzekwowany po sezonie także.

Ilość Nocy: 1

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.745717, 19.938647

Lokalizacja: 21

Region: Wyspy Jońskie – Korfu

Duża, szeroka i piękna plaża Almiros beach. Miejsce bardzo przyjemne, tu da się odpocząć w pełni. Stacjonowaliśmy tu kilka długich i ciepłych dni. Piękny widok na nocne, gwieździste niebo i dużo słońca w dzień

Opis: Dojazd dobry, piaskowo – gruntowa droga, przejezdna bez większych problemów. Przy zjeździe z tej drogi należy zachować ostrożność, dużo luźnego piasku, ale da się znaleźć twardy kawałek na parking. Cicho i spokojnie. Brak cienia.

Ilość Nocy: 5

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.816942, 19.842299

Lokalizacja: 22

Region: Wyspy Jońskie – Korfu

Małe, schowane między dwa masywy skalne miasteczko Agios Georgios. Miejsc parkingowych jak na lekarstwo, ale za to plaża rewelacyjna, widoki nieziemskie. Miejsca mało ale udało się.

Opis: Dojazd drogą asfaltową, bardzo krętą i stromą. Dobre hamulce obowiązkowo! Miasteczko ciasne, wzdłuż linii brzegowej miejsca parkingowe.

Ilość Nocy: 3

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.721948, 19.669168

Lokalizacja: 23

Region: Wyspy Jońskie – Korfu

To nasze ostatnie miejsce zamieszkania na tej zjawiskowej wyspie. Dziki parking przy plaży Gardenos Beach. Miejsce piękne, ciche i słoneczne. Woda krystaliczna. Miła chwila lenistwa i odpoczynku. Sielanka.

Opis: Dojazd drogą asfaltową, następnie gruntową. Dosyć kręta i kilka drzew na skraju jezdni. Należy uważać jak ktoś ma kamper wyższy niż 3 m. Sam parking twardy, ziemny. UWAGA: po opadach deszczu robi się bardzo grząski i gliniasty! Można utknąć.

Ilość Nocy: 5

Jak dojechać: kliknij na mapce lub wpisz w google maps współrzędne – 39.394074, 20.024624

WŁOCHY

W przygotowaniu. Cierpliwości 🙂